ÖSYM SINAVLARINA GİREN BAZI ADAYLARIN PUANLARI NEDEN HESAPLANMADI

    Geçtiğimiz günlerde KPSS sonuçları açıklandı. Sonucunu öğrenmek isteyen adaylar yönlendirildikleri sitede Kılavuzun 3.10. Değerlendirme Maddesi gereğince KPSS Puanlarınız hesaplanmamıştır ifadesi ile karşılaştı. Peki bu ne anlama geliyor?

    KPSS kılavuzu incelendiğinde 3.10 maddesinin içeriğinde ‘Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır‘ açıklaması görülecektir.

    Özetleyecek olursak; KPSS için hesaplanılabilen birçok puan türü vardır. Hesaplanmasını istediğiniz puan türünü etkileyen testlerden en az bir (1) ham puan yapmalısınız. Testi tamamen boş bırakır veya eksi nete düşerseniz puanınız hesaplanmaz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir