2017 KPSS ile Atama Bekleyen Öğretmenlerden MEB’e Sesleniş

  2017 yılında KPSS’yegiren öğretmenler, eski Bakan İsmet Yılmaz tarafından 15 ay bekletildikten sonra son yılların en düşük ataması olan 20 bin atama yapılarak geçiştirildi.

  Göreve gelen Yeni Bakan Ziya Selçuk’a bir şekilde seslerini duyuran 2017 KPSS’ye giren öğretmenler, 2017 KPSS’ye ek atama istediklerini belirttiler. Bunun sonucunda Sn. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 20 bin atama daha yapılacağı duyuruldu.

  Bakan Selçuk’un ‘bu çocuklar cok sıkıntıdalar‘ sözüyle atama bekleyen öğretmenlerin talebini anladığı görünüyordu. Bu sebeple atamanın 2017 Kpss ile yapılacağı algısı oluştu. Fakat dün duyuruya çıkan Meb skandal bir karar alarak 2017 + 2018 kpss puanları ile 20 bin atama yapacağını ilan etti. Eğitimci olan Bakan Selçuk’un iki farklı sınav puanıyla tek atamayı yapması akıllara gelmeyen bir ihtimaldi. Çünkü öğretmenler her sınavın ölçmesinin, sınav sorularının zorlugunun vb. farklı olduğunu ifade ederek bu şekilde bir atama yapılmasının imkansız olduğunu dile getirmislerdi ve sn. Bakan’ın böyle bir atamaya imza atacağına ihtimal vermemişlerdi. Ancak ölçme ve değerlendirmeye uygun olmayan böyle bir atama malesef ilân edildi.

  Üstelik Bakan Selçuk’un 100 gün içinde yapılacağını ifade etmesine rağmen atamaların ilan edilen takvime göre 100 gün içerisinde gerçekleşmesi de imkansız görünüyor.

  2017 KPSS’ye girip 15 ay sonunda atama yapıldıktan sonra sınırda kalarak ataması gerçekleştirilmeyen öğretmenlerin talebi kendi puan türü ile ek atama yapılması idi. Hâlen bu taleplerine ısrarcı olan öğretmenler magduriyetin giderilmesi için 2017 KPSS puanı ile halen sınav sonuçları bile açıklanmamış olan 2018 KPSS puanından ayrı bir atamanın yapılmasını istiyorlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir